Dni Raciborza 2023 zakończone. Co się działo? [ZDJĘCIA]

Piracka Przygoda z RCK

Dancing pod Tęczową, Zakręcony Dzień Dziecka w Ogrodzie Jordanowskim czy koncerty w ogrodzie szkoły muzycznej, Wodociągach Raciborskich i na plaży miejskiej – za raciborzanami obchody dni miasta.

W dniach od 31 maja do 4 czerwca odbywały tegoroczne Dni Raciborza. Świętowanie rozpoczęło sie od Raciborskich Juwenaliów, podczas których wystąpili: The Zebers, Heart&Rest, D2O i Furrier. 1 czerwca zorganizowano „Zakręcony Dzień Dziecka w Jordanie”, a najmłodsi mogli wziął udział w animacjach, chodzić po linie czy odwiedzić Świat Młodych Badaczy i miasteczko sportowe. Wieczorem miał miejsce koncert SIDOR x S-AGE w Wodociągach Raciborskich. Na piątek zaplanowano Miasteczko Sportowe Młodych Mistrzów, Breaking – Graffiti – Muzyka oraz koncert w ogrodach Państwowej Szkoły Muzycznej, a także Dancing pod Tęczową.

- reklama -

Sobota rozpoczęła się od Bazarku Rzeczy Używanych i Turnieju Brydżowego o Puchar Prezydenta Raciborza. Atrakcje przygotowała także Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Na pl. Księżnej Ofki Piastówny miał miejsce „Breaking Pod Muzeum” i Festiwal Muzealny. Z kolei na plaży miejskiej można było bawić się do muzyki takich wykonawców jak: Ada Tril x Humes, Novika & Mr. Lex, Andrea Fiorino, Petri Herzanen i Andres Poveda oraz Furrier. Obchody zakończył „Rockowy Abordaż!”. W programie znalazły się: joga na plaży i „Piracka Przygoda” z RCK oraz koncerty: Orliński Cover Bandu, Wojtka Szumańskiego i grupy Coast Patrol.

Zobacz także:
Juwenalia Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Zakręcony Dzień Dziecka w Ogródku Jordanowskim [ZDJĘCIA]

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj