O dawnym życiu na wsi w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

O dawnym życiu na wsi w raciborskiej bibliotece

Letni Wehikuł Czasu w Bibliotece przeniósł uczestników na dawną wieś i do starożytnej Grecji.

Czym różniło się dawne życie na wsi w Polsce od tego w szwedzkiej osadzie Bullerbyn? Ile zawdzięczamy starożytnym Grekom? Letni Wehikuł Czasu w Bibliotece zabrał uczestników na kolejne wycieczki w czasie i przestrzeni. Wakacyjne zajęcia dla dzieci odbywają się w raciborskiej bibliotece we wtorki i czwartki.

- reklama -

Jak spędzały wakacje dzieci z Bullerbyn? Jak dawniej wyglądała wieś? 11 lipca przewodnikami w podróży po czasie była właśnie ta wesoła gromada dzieci z książek Astrid Lindgren. Uczestnicy Letniego Wehikułu Czasu w Bibliotece obejrzeli nagranie ze skansenu, z którego dowiedzieli się, jak kiedyś wyglądała polska wieś. Na pewno było wtedy więcej okazji do ganiania po podwórkach, stąd wizyta tego dnia w Ogrodzie Jordanowskim. Podczas prac plastycznych wykonano makiety zagród, a dużo śmiechu przyniosła gra w kapsle.

Starożytna Grecja – tam z kolei przeniósł uczestników Letni Wehikuł Czasu na zajęciach w czwartek 13 lipca. Starożytna Grecja jest kolebką narodzin filozofii, demokracji, teatru, igrzysk olimpijskich oraz mitologii greckiej. Na zajęciach inspirowanych grecką kulturą dzieci wysłuchały bajek filozoficznych Sokratesa oraz przeczytały wybrane fragmenty książki pt. „Świat Zofii”. Z ogromnym zaangażowaniem wykonały pracę plastyczną – swoje własne niebo z gwiazdami i planetami. Deszczowy dzień nie powstrzymał nikogo od wyjścia na krótki spacer.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj