Lato z RCK z wycieczką w Śląskim Planetarium [ZDJĘCIA]

planetarium lato z rck
Lato z RCK z wycieczką w Śląskim Planetarium

Zwieńczeniem wizyty w planetarium był trójwymiarowy seans filmowy, podczas którego uczestnicy wycieczki mogli przekonać się, dlaczego wszyscy „Jesteśmy gwiazdami”.

42 uczestników wakacyjnych zajęć organizowanych przez Raciborskie Centrum Kultury odwiedziło Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie.

- reklama -

Na początku wizyty w Śląskim Planetarium uczestnicy odwiedzili Park Nauki. Tam poznali budowę układu słonecznego, poszczególne planety oraz historię Ziemi, tego, jak zmieniała się na przestrzeni miliardów lat. Wycieczka odwiedziła też niezwykle ciekawą ekspozycję stałą „Geofizyka”. Tam młodzi odkrywcy podzieleni na pięć grup zwiedzali z przewodnikiem eksponaty naukowe symulujące różne zjawiska pogodowe i przyrodnicze. Mogli z bliska zobaczyć wyładowania atmosferyczne, proces powstawania tornad, poczuć trzęsienia ziemi czy kopalniane tąpnięcia. Były też kapsuły termiczne, gdzie można poczuć względność temperatury w różnej wilgotności, ciepło i zimno różnych zakątków świata na własnej skórze.

Zwieńczeniem wizyty w planetarium był oczywiście trójwymiarowy seans filmowy, podczas którego uczestnicy wycieczki mogli przekonać się, dlaczego wszyscy „Jesteśmy gwiazdami”. Bo ”choć rzadko na co dzień zdajemy sobie z tego sprawę, składamy się z tych samych pierwiastków, z których stworzone są gwiazdy, mgławice i odległe galaktyki”.

Wycieczkę, w której udział wzięło 42 uczestników w wieku od 6 do 14 lat, Raciborskie Centrum Kultury zorganizowało w ramach akcji „Lato w mieście 2023”.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj