Pobicie i rozbój na ul. Karola Miarki. Zatrzymano dwóch mężczyzn

policja
Dokonali rozboju – trafili do aresztu

Sprawcy zadawali uderzenia i kopnięcia po głowie i całym ciele. Jeden z pokrzywdzonych został uderzony butelką w głowę, po czym zabrano mu 150 zł.

Raciborscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie i rozbój. 26- i 27- latek pobili dwóch mężczyzn, po czym dokonali kradzieży pieniędzy i uciekli. Sąd zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt.

- reklama -

Do zdarzenia doszło 30 lipca w Raciborzu przy ul. Stalmacha przed jednym z lokali. Doszło tam do kłótni między mężczyznami, podczas której zostali zaatakowani przez sprawców. Poszkodowani udali się na pobliski skwer przy ul. Karola Miarki. Po kilku minutach, gdy siedzieli na murku, ponownie zostali zaatakowani. Sprawcy działali bezwzględnie, zadając uderzenia i kopnięcia po głowie i całym ciele. Jeden z pokrzywdzonych został uderzony butelką w głowę, po czym zabrano mu 150 zł. Po całym zdarzeniu sprawcy oddalili się z miejsca. Poszkodowanego mężczyznę z urazem głowy pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala. Dzięki wnikliwej analizie uzyskanych w toku postępowania informacji oraz zaangażowaniu śledczy ustalili świadków oraz sprawców zdarzenia. Jeden z podejrzanych to mieszkaniec Raciborza, natomiast drugi mężczyzna to mieszkaniec Rybnika. Sąd na podstawie złożonego przez prokuratora i policjantów wniosku wobec sprawców zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj