Malarstwo i rysunek podczas letnich warsztatów w RCK [ZDJĘCIA]

Malarstwo i rysunek podczas letnich warsztatów w RCK

Podczas malowania co bardziej ambitni podjęli temat z warsztatową skrupulatnością, inni puścili wodze fantazji.

Tym razem Raciborskie Centrum Kultury zaprosiło dzieci i młodzież na wakacyjne warsztaty malarstwa. Zajęcia, które poprowadził Maksymilian Rogula, odbyły się w ramach akcji „Lato w mieście 2023”. W specjalnie zaaranżowanej na tę okazję pracowni malarskiej na grupę czekała składającą się z wielu elementów kompozycja martwej natury, w której każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na początku uczestnicy poznali podstawy malarskiego warsztatu – przy wsparciu prowadzącego uczyli się, jak przenosić proporcje na papier, jak pracować z kolorem i formą oraz jak przejść od szkicu do obrazu.

- reklama -

Podczas malowania co bardziej ambitni podjęli temat z warsztatową skrupulatnością, inni puścili wodze fantazji. Wszyscy jednak cieszyli się z możliwości wykonania własnego dzieła. Niektóre z powstałych prac to prawdziwe perełki. Twórcze efekty zajęć zostaną zaprezentowane podczas wystawy podsumowującej tegoroczne warsztaty letnie i zimowe w Raciborskim Centrum Kultury.

W ofercie letniej RCK zaplanowano jeszcze zajęcia plastyczne „Dzieło i rękodzieło” (w dniach 21-22 i 23-25 sierpnia) oraz warsztaty modelarstwa kartonowego (w dniach 21-22 sierpnia). Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 32 412 32 40.

Wakacyjne zajęcia w Raciborskim Centrum Kultury odbywają się w ramach akcji „Lato w mieście 2023” dofinansowanej przez Miasto Racibórz.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj