Balsam do brody — jak i kiedy stosować? Podpowiadamy! 

broda
Fot. materiał partnera

Balsam do brody może wiele zdziałać dla dobrego wyglądu Twojego zarostu. Ważne są jednak — wybór odpowiedniego produktu oraz umiejętne wypracowanie własnych nawyków podczas pielęgnacji brody i wąsów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas doboru balsamu do brody, kiedy stosować i jak skutecznie nakładać balsam do brody na zarost — zapraszamy! 

Balsam do brody — Jak nakładać na brodę?

Balsamy do brody należą do produktów, które powinniśmy starannie nakładać. Zbyt duża ilość produktu nie sprawdzi się, z kolei zbyt mała może nam nie wystarczy dla oczekiwanego efektu. Balsam do brody nakładać możemy zarówno na mokro jak i na sucho. Naszym zdaniem najlepiej nakładać balsam do brody na zarost, który został uprzednio umyty i jest wilgotnym, czyli ani nieociekający woda, ani nieprzesuszony. Jeśli nie możemy w danej chwili pozwolić sobie na kąpiel, przeczeszmy przed nałożeniem balsamu brodę kartaczem lub szczotką, by ją wygładzić. Następnie nabieramy balsam na dłonie — najlepiej wziąć ilość produktu o wielkości ziarnka grochu. Taka ilość balsamu do brody rozcieramy w dłoniach. Balsamy nawilżające o kremowej konsystencji nakładają się łatwiej, woskowe i modelujące mogą wymagać rozgrzania w dłoniach przed aplikacją na brodę. Duży wybór skutecznych balsamów dla gentlemana na pewno umożliwi Ci wybór swojego ulubionego produktu (https://dlagentlemana.pl/balsamy-do-brody).

- reklama -

Balsam do brody — Kiedy używać balsamu do brody?

Zamierzasz kupić balsam do brody, ale  nie wiesz co dalej? Balsam do brody może być stosowany każdego dnia, nie ma przeciwwskazań. Nawilżające balsamy wręcz będą pozytywnie wpływać na Twój zarost jeśli będą stosowane każdego dnia. Regularność w nakładaniu balsamu do brody oraz innych męskich kosmetyków jest wskazana dla jak najlepszego efektu odżywczego i wizualnego. Kiedy zatem używa balsamu do brody? Najlepiej wypracować własne reguły w zależności od oczekiwań. Jeśli chcemy modelować zarost za pomocą balsamu do brody, to najlepiej stosować go rano, po kąpieli i przed wyjściem do pracy. Łagodne i nawilżające balsamy do brody możemy stosowa również na noc, dla wygładzenia i lepszego odżywienia brody. Rzecz jasna modelujące i mocno usztywniające balsamy do brody mogą być niekomfortowe do użycia na noc. Polecamy, by podczas stosowania balsamu do brody korzystać też z szamponu do brody. Specjalny szampon dobrze wymyje produkty pielęgnacyjne tego typu i woski z naszej brody, jednocześnie ją nawilżając.

Balsam do brody na prezent?

Poszukując prezentu dla brodacza dość często możemy natrafić na propozycje w postaci balsamu do brody w zestawie prezentowym. Ten popularny męski kosmetyk jest znany i chętnie wybierany właśnie ze względu na swoją wszechstronność i efektywność. Warto poszukując prezentu wybrać zestaw właśnie z balsamem do brody. Jeśli w zestawie znajdują się szampon do brody lub kartacz — tym lepiej! Często się zdarza, ze taki pomysł na prezent dla mężczyzny jak balsam do brody lub ogólnie mówiąc — kosmetyki do brody — po raz pierwszy pozwalają mężczyźnie zapoznać się ze specyfikami tego typu, właśnie dzięki zestawom wręczanym na prezent.  To jak przysłowiowe połączenie przyjemnego z pożytecznym!

[artykuł reklamowy]

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj