Czy Švejk też by pił Holbę? Wycieczka do Czech z PTTK Racibórz

klasztor kraliky
Fot. Tourism PL-CZ

Będzie można zobaczyć m.in. zespół fortyfikacji, klasztor na Górze Matki Bożej nad Králikami czy regionalny browar Holba.

Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu zaprasza na wycieczkę do Czech pod hasłem „Czy Švejk też by pił Holbę?”. – Zapraszamy na jednodniową wycieczkę do naszych południowych sąsiadów – Czechów. Niezwykła przygoda i spotkanie z historią, ciekawostki, informacje dotyczące Małej Linii Maginota bardzo często zwanej Linią Beneša. Jest to zespół fortyfikacji stałych na pograniczu czechosłowacko-niemieckim w roku 1938, budowany na licencji francuskiej słynnej Linii Maginota. Ponadto proponujemy zwiedzanie klasztoru na Górze Matki Bożej nad Králikami, dawne więzienie dla braci z zakonu redemptorystów oraz regionalny browar Holba, który warzy napój „koloru bursztynu o jakże głębokim smaku i aromacie” – zapraszają organizatorzy.

- reklama -

Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Koszt wycieczki: członkowie PTTK z opłaconą składką za 2023 r i młodzież do 18. roku życia: 100 zł, osoby niezrzeszone: 110 zł. Plus cena wstępów: 580 Kč.

Szczegóły: Wycieczka „Czy Švejk też by pił Holbę?”

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj