ZPiT Strzecha z nagrodami na „Śląskim śpiewaniu” [ZDJĘCIA]

ZPiT Strzecha z nagrodami na „Śląskim śpiewaniu”

Na XXIX Regionalnym Przeglądzie Pieśni „Śląskie śpiewanie” Mała Strzecha zdobyła pierwsze miejsce, a Seniorzy – wyróżnienie.

Mała Strzecha z Zespołu Pieśni i Tańca Strzecha im. Joli Rymszy działającego w Raciborskim Centrum Kultury zdobyła 24 września pierwsze miejsce na XXIX Regionalnym Przeglądzie Pieśni „Śląskie śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza w Koszęcinie. Młodzi tancerze zaprezentowali wiązankę tańców śląskich oraz obowiązkowy utwór w konkursie „My są wędrownicy”. Ponadto zaśpiewali również następujące utwory: „Gołąbek”, „Rechtor”, „Grozik”, „Nie chcę Cię znać” oraz „Owczareczek nasz”. Nagrodą główną jest udział w dwudniowych warsztatach prowadzonych przez ZPiT Śląsk im. S. Hadyny. Mała Strzecha liczy 12 dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Choreografem zespołu jest Tomasz Dworak, za śpiew odpowiada Alicja Ploch-Burda, a na akordeonie akompaniuje Henryk Malon.

- reklama -

Natomiast grupa Seniorów z ZPiT Strzecha zdobyła wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznych, który miał również miejsce w Koszęcinie w ramach Festiwalu „Śląskie śpiewanie”. W nagrodę wezmą udział w jednodniowych warsztatach również z zespołem Śląsk. Zaprezentowali następujące utwory: „W zielonym gaju” (pieśń obowiązkowa), a także „Cieszyniok”, „Już zachodzi czerwone słoneczko”, „Hej na moście”, „A nie ta ptaszyna”, „Lipka”, „Kaczok” oraz „Jo do lasu”. Grupa seniorów jest również prowadzona przez Tomasza Dworaka, za śpiew odpowiada Zbigniew Mużelak, a na akordeonie gra Henryk Malon.

W obu konkursach wzięło udział ponad 900 wykonawców. Regionalny Przegląd Pieśni „Śląskie Śpiewanie” 2023 odbywał się w ramach obchodów Jubileuszu 70-lecia Zespołu Śląsk.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj