Krajoznawczy Rajd dla Małych i Dużych w Rudach [ZDJĘCIA]

biblioteka rudy rajd
Krajoznawczy Rajd dla Małych i Dużych w Rudach

Start rajdu miał miejsce w Bibliotece w Rudach. Wiódł on nieoczywistymi, rzadko uczęszczanymi ścieżkami do biblioteki w Kuźni Raciborskiej.

23 września w Rudach odbył się I Krajoznawczy Rajd Rowerowy dla Małych i Dużych. W imprezie plenerowej rudzkiej biblioteki wzięło udział łącznie stu piętnastu rowerzystów. – Mimo iż aura cały czas trzymała nas w niepewności, sfinalizowaliśmy to wydarzenie z sukcesem. Start rajdu rozpoczynał się w Bibliotece w Rudach i wiódł nieoczywistymi, rzadko uczęszczanymi ścieżkami wprost do biblioteki w Kuźni Raciborskiej, gdzie uczestnicy rajdu zostali poczęstowani pysznymi pączusiami ufundowanymi przez Cukiernictwo Marek Sołtys z Kuźni Raciborskiej. Po 25 km uczestnicy dotarli do mety rajdu, która znajdowała się w filii bibliotecznej w Turzu. Na miejscu zostali poczęstowani kiełbaskami – te z kolei zostały ufundowane przez Sklep Rzeźniczo- Wędliniarski Jorguś z Ciechowic, Firmę Produkcyjno-Handlową Kretek z Krzanowic oraz Miejską Bibliotekę Publiczną z Kuźni Raciborskiej. Po przerwie na odpoczynek i poczęstunek przystąpiono do realizacji niespodzianki przygotowanej dla naszych rowerzystów, a mianowicie do bezpłatnej loterii fantowej, która mogła cię odbyć dzięki naszym sponsorom. Nagrodami były vouchery do restauracji, fryzjera, kosmetyczki, klubów fitness, na spływy kajakowe, tory kartingowe – łącznie 61 sztuk. Najmłodszym uczestnikiem rajdu była roczna rowerzystka Iga, a najstarszym siedemdziesięciopięcioletnie panie Gabriela i Maria, dla nich przygotowaliśmy specjalne, słodkie upominki – relacjonuje Katarzyna Machecka z Biblioteki w Rudach.

- reklama -

Współorganizatorem rajdu były Lasy Państwowe, a szczególną w nim rolę miał przewodnik z ramienia instytucji, Marek Tomasiak, który jechał wraz uczestnikami i ciekawie opowiadał o mijanych miejscach i atrakcjach turystycznych. Organizatorzy dziękują także sołtys Turza za udostępnienie sali.

fot. Biblioteka w Rudach
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj