Przedszkole nr 20 w Raciborzu odwiedzili policjanci

przedszkole nr 20 raciborz
Dzieci z Przedszkola nr 20 w Raciborzu odwiedzili policjanci

Raciborscy policjanci spotykają się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego, aby opowiedzieć o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo w drodze do szkoły czy przedszkola.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego dzielnicowi z Raciborza odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola nr 20. Podczas spotkania przypomnieli m.in. o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz prawidłowym poruszaniu się po drogach.

- reklama -

Raciborscy policjanci cyklicznie w ciągu całego roku spotykają się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego, aby opowiedzieć o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo w drodze do szkoły czy przedszkola. Mundurowi podczas spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu przypomnieli o właściwym zachowaniu się w rejonie przejść dla pieszych, prawidłowym poruszaniu się po drogach oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwami na drodze. Uczyli dzieci, jak należy się zachowywać i o czym muszą pamiętać, aby droga do szkoły była bezpieczna. Podkreślali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność na drodze. Mundurowi mówili też o kontaktach z osobami nieznajomymi oraz bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania. W trakcie spotkania odpowiedzieli również na nurtujące dzieci pytania. Dzieci poznały także Sznupka i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj