Grzegorz Kasdepke gościem Klubu Ojca w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Grzegorz Kasdepke gościem Klubu Ojca w raciborskiej bibliotece

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke było pełne barwnych i zabawnych opowieści, przeplatanych odpowiedziami na pytania najmłodszych czytelników.

„Dlaczego na zdjęciach wygląda pan młodziej niż w rzeczywistości?” Autorzy książek dla dzieci muszą liczyć się z mało dyskretnymi pytaniami ze strony małoletniej publiczności. 14 października Grzegorz Kasdepke, autor m.in. „Kacperiady”, przygód Detektywa Pozytywki czy „Kuby i Buby”, był gościem Klubu Ojca i musiał odpowiedzieć na niejedno pytanie wymyślone przez najmłodszych.

- reklama -

Grzegorz Kasdepke znany jest szerszemu gronu czytelników nie tylko jako pisarz książek dla dzieci i młodzieży, ale także jako podróżnik oraz dziennikarz. Jest autorem wielu bajek, opowiadań i książek edukacyjnych, m.in.: „Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu”, „Kacperiada”, „Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci”, „Detektyw Pozytywka”, „Horror! Czyli skąd się biorą dzieci?”, „Mity dla dzieci”, „Ostrożnie”.

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke było pełne barwnych i zabawnych opowieści, przeplatanych odpowiedziami na pytania najmłodszych czytelników. Opowiedział m.in. o swoim debiucie, czyli „Kacperiadzie”, którą napisał dla swojego syna, nie zdając sobie sprawy, jak wiele wstydu mu przez nią przysporzy. Musiał obiecać synowi, że nie napisze o nim już więcej książek – embargo skończy się wraz z 30 urodzinami syna. Kacper Kaspdepke ma już 28 lat, autor zaczyna więc myśleć o kolejnej książce. Druga część spotkania zamieniła się w konferencję prasową, podczas której dzieci mogły zadać pisarzowi pytania na każdy temat. Pan Kasedpke z wielką cierpliwością odpowiadał na pytania dzieci, których inwencja twórcza w tym zakresie była czasami zaskakująca. „Czy pan lubi gotować i jaki jest najlepszy deser?”, „Jakiej muzyki pan słucha?”, „Czy wącha pan książki?”, „Dlaczego na zdjęciach wygląda pan młodziej niż w rzeczywistości?”. Po spotkaniu każde dziecko otrzymało darmowy egzemplarz książki z autografem autora.

Klub Ojca działa już drugi rok i spotyka się raz w miesiącu w Eurece – Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży raciborskiej biblioteki. Spotkania Klubu Ojca są dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj