PTTK Racibórz zaprosił na wycieczkę do Czech [ZDJĘCIA]

hurka holba pttk raciborz
PTTK Racibórz zaprosił na wycieczkę do Czech

Uczestnicy zwiedzili podziemne instalacje militarne grupy warownej Hůrka, a także części naziemne, skąd rozpościerała się panorama na Masyw Śnieżnika.

21 października odbyła się kolejna wyprawa z PTTK Oddział Racibórz. Tym razem było to spotkanie z historią, a uczestnicy poznali ciekawostki i informacje dotyczące Małej Linii Maginota, często zwanej Linią Beneša – fortyfikacji wybudowanych w 1938 r. na pograniczu czechosłowacko-niemieckim. W programie znalazło się też zwiedzanie browaru Holba w Hanušovicach.

- reklama -

Uczestnicy wyjechali wcześniej rano z Raciborza w kierunku Głuchołaz. Tam spotkali się z licencjonowanym przewodnikiem na Czechy i przejechali do miejscowości Králíky. Zwiedzili podziemne instalacje militarne grupy warownej Hůrka, a także części naziemne, skąd rozpościerała się panorama na Masyw Śnieżnika. Następnie w Hanušovicach zwiedzili z przewodnikiem browar Holba. Tam poznali technologię i metody warzenia piwa oraz historię od jego założenia, a po zwiedzaniu mieli możliwość degustacji w stylowej sali.

– W wyprawie brały udział 22 osoby, najstarszy uczestnik – rocznik 1941, a najmłodszy – rocznik 2001. Dziękuję wszystkim za udział i zapraszam na kolejny wyjazd 2 grudnia do Kopalni Soli w Wieliczce i na Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie. A w styczniu 2024 r. na kulig w Wiśle – zachęca Andrzej Kuśnierz, prezes Oddziału PTTK Racibórz.

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj