
Drzewka z czasem staną się zielonym szpalerem, który odgrodzi ruchliwą ul. Reymonta od bulwarów odrzańskich.
14 listopada obchodzony jest Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji Raciborski Międzyszkolny Zespół Antysmogowy, w skład którego wchodzą uczniowie ze Szkoły Podstawowej Słoneczna Kraina i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu, wspólnie z wiceprezydentem miasta Dawidem Wacławczykiem i urzędnikami zasadził przy ul. Władysława Reymonta 20 sztuk drzewek wiązów górskich. Młodzi raciborzanie z radością i dużym zaangażowaniem brali udział w akcji.










![Funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej oddali krew w Raciborzu [ZDJĘCIA] Funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej oddali krew w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)





![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








