Nowy rozkład jazdy pociągów. Jakie zmiany w Raciborzu i okolicach?

Stacja Racibórz
Racibórz

Rozkład jazdy 2023/2024 będzie obowiązywał od 10 grudnia. Zabraknie m.in. pociągu do Krakowa, a pojawią się IC Polonia i IC Danubius.

W niedzielę 10 grudnia wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Jakie zmiany czekają pasażerów z Raciborza i okolic?

- reklama -

W przypadku pociągów Kolei Śląskich, którymi z Raciborza można bezpośrednio dojechać do Chałupek, Rybnika czy Katowic, zmiany będą dotyczyły głównie godzin odjazdów i przyjazdów. Nie będzie też już bezpośrednich połączeń do Oświęcimia, za to jednym z popołudniowych pociągów zamiast do Rybnika pojedziemy aż do Pszczyny. Przewoźnik przywróci kursy do Bohumina, jednak pociągi te pojadą z Katowic przez Rybnik i Wodzisław Śląski. Można się będzie na nie przesiąść w Chałupkach.

Również pasażerowie korzystający z Polregio i dojeżdżający do Kędzierzyna-Koźla, Opola czy Wrocławia powinni zwrócić uwagę na godziny odjazdów.

Przez Racibórz nadal będą jeździć pociągi PKP Intercity, jednak tutaj pojawią się większe zmiany. Z rozkładu zniknie IC Nightjet, którym nocą można było dojechać do Wiednia, Grazu i Berlina, oraz TLK Galicja kursująca między Pragą a Krakowem. Do Austrii będzie można dojechać IC Danubius, który jest nowością w rozkładzie jazdy PKP. Będzie też IC Polonia z Wiednia do Warszawy, która obecnie przekracza granicę w Zebrzydowicach. Podróżni z Raciborza nadal będą mogli dostać się bezpośrednio do Budapesztu, Olsztyna i Lublina. Na wakacje zaplanowano TLK Wydmy do Łeby i Helu.

Z Chałupek pociągami IC będzie można dojechać m.in. do Budapesztu, Wiednia, Pragi, Gdyni, Warszawy, Przemyśla i Lublina. W Kuźni Raciborskiej będzie można wsiąść do pociągów jadących m.in. do Bielska-Białej, Ustki, Zakopanego i Bydgoszczy.

W ramach rocznego rozkładu jazdy pociągów 2023/2024 przewidziane są korekty związane z prowadzonymi pracami inwestycyjnymi na liniach kolejowych: 10 marca, 9 czerwca, 1 września i 10 listopada. Kolejny nowy rozkład jazdy wejdzie w życie 15 grudnia 2024 r.

Rozkład jazdy od 10 grudnia do 9 marca:

Racibórz odjazdy
Racibórz przyjazdy

Chałupki odjazdy
Chałupki przyjazdy

Kuźnia Raciborska odjazdy
Kuźnia Raciborska przyjazdy

Rozkład jazdy roczny:

Racibórz odjazdy
Racibórz przyjazdy

Chałupki odjazdy
Chałupki przyjazdy

Kuźnia Raciborska odjazdy
Kuźnia Raciborska przyjazdy

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj