Biblioteka na Ostrogu sposobem na jesienną chandrę [ZDJĘCIA]

zadbaj o siebie biblioteka ostrog
Biblioteka na Ostrogu sposobem na jesienną chandrę

Ze spotkania wszyscy wyszli z uśmiechem na ustach i w dobrym humorze, więc cel został osiągnięty – jesienna chandra poszła w niepamięć.

W bibliotece na Ostrogu odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Zadbaj o siebie”. O swoich sprawdzonych sposobach na jesienną chandrę opowiedziały trzy wyjątkowe, pełne pozytywnej energii kobiety – Dorota Pakuła, Agata Krzyżanowska i Anna Dębczak.

- reklama -

Psychoterapeutka Dorota Pakuła omówiła temat uważności i wdzięczności, wykonując grupowe ćwiczenie pisemne o emocjach. Przybliżyła także uczestnikom postać niezwykle motywującej kobiety – dr Tererai Trent, której mottem życiowym jest „Tinogona!” – tłumaczone jako „Jest to osiągalne!” – oznaczające możliwe do zrealizowania rzeczy przez wkład własnej pracy i wysiłku. Agata Krzyżanowska zachęciła wszystkich do kąpieli leśnych. Jak zaznaczyła, nie trzeba zabierać wanny do lasu, aby zażyć takiej przyjemności, bowiem kąpiel leśna to spacer w ciszy w przestrzeni zielonej, najlepiej w lesie, który koi nasze zmysły i emocje. Już dwie godziny spaceru w miesiącu daje energię na kolejny miesiąc. Na koniec Anna Dębczak zaprezentowała jej sprawdzoną metodę na obniżony nastrój: taniec, a dokładnie choreoterapię. Aby nie być gołosłowną, zachęciła wszystkich do wstania z krzeseł i wspólnie z uczestnikami pokazała, na czym polega taki taniec.

– Ze spotkania wszyscy wyszli z uśmiechem na ustach i w dobrym humorze, więc cel został osiągnięty – jesienna chandra poszła w niepamięć! Kolejne spotkanie odbędzie się już 7 grudnia – gościem biblioteki przy Bielskiej 12 będzie Beata Wojtek-Florek, która podpowie, jak wydobyć swój wewnętrzny blask i otworzyć się na naturalność. Wykład nosi tytuł „Make up no make up”. Wstęp wolny! – zachęca raciborska biblioteka.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj