Konkurs o „Muminkach” w raciborskiej bibliotece

czytal dziadek muminki
Konkurs o „Muminkach” w raciborskiej bibliotece

Najlepsi okazali się: 6-letni Władysław i jego mama Barbara Stopa.

Seria książek „Muminki” Tove Jansson już od prawie osiemdziesięciu lat wzrusza, bawi do łez i nie przestaje zaskakiwać. W sobotnie zimowe przedpołudnie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu odbył się rodzinny konkurs wiedzy z cyklu „Czytał dziadek, czytał tata, czytasz Ty?”.

- reklama -

Rodzinne konkursy wiedzy w raciborskiej bibliotece są organizowane od lat. To doskonała okazja, żeby młode pokolenie poznało ulubione książki swoich rodziców, a nawet dziadków. Tym razem pytania konkursowe pochodziły z książek: „W dolinie Muminków” oraz „Lato Muminków” Tove Jansson. Dwu- i trzyosobowe drużyny po wspólnej rodzinnej lekturze doskonale wiedziały, co robił Włóczykij, gdy pojawiał się pierwszy śnieg, ile razy zakukała kukułka w okno, żeby zbudzić Muminki z zimowego snu i kto został na drzewie, gdy nowy dom odpłynął.

Pierwsze miejsce zajęli: Władysław i Barbara Stopa. Druga była drużyna w składzie: Kinga, Weronika i Maria Jasita, a trzecia – Antonina i Magdalena Bieleckie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj