Delegacja z Zugló gościła w Raciborzu [ZDJĘCIA]

raciborz zuglo
Delegacja z Zugló gościła w Raciborzu

Odbyło się spotkanie polskich i węgierskich służb mundurowych, a pedagodzy zapoznali się z obiektami i działalnością miejskich placówek oświatowych.

W dniach 7-10 grudnia w Raciborzu po raz kolejny w tym roku gościła delegacja z węgierskiej dzielnicy Budapesztu – Zugló. Wizyta jest wynikiem wieloletniej i owocnej partnerskiej współpracy samorządów. Tym razem Racibórz odwiedzili przedstawiciele służb mundurowych, pedagodzy – pracownicy przedszkoli i żłobków oraz radni miasta.

- reklama -

W piątek w urzędzie miasta odbyło się pierwsze robocze spotkanie polskich i węgierskich służb mundurowych. Jego celem było zaznajomienie się z podziałem kompetencji, zasadami funkcjonowania oraz współpracy służb. Przedstawiciele Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz Straży Miejskiej podzieli się doświadczeniami oraz omówili typowe zadania, którym stawiają czoło każdego dnia. Przedstawione zostały także sytuacje kryzysowe, z jakim przyszło się na przestrzeni lat mierzyć służbom na terenie miasta i w powiecie raciborskim. Po spotkaniu węgierska delegacja zwiedziła siedzibę strażników miejskich i strażaków. W tym samym czasie pedagodzy zapoznali się z obiektami i działalnością miejskich placówek oświatowych — przedszkola w Markowicach i żłobka na Ostrogu. To kontynuacja wieloletniej wymiany edukacyjnych doświadczeń oraz dobrych praktyk. W trakcie pobytu goście zwiedzili także Muzeum w Raciborzu, odwiedzili Raciborski Jarmark Bożonarodzeniowy oraz udali się na wycieczkę do Wrocławia.

W maju i we wrześniu partnerskie samorządy wspólnie realizowały Projekt Sport4U dofinansowany ze środków Komisji Europejskiej CERV, w którym łącznie uczestniczyło blisko 200 przedstawicieli Raciborza i Zugló. Ponadto grupa 40 pedagogów z Raciborza odwiedziła zaprzyjaźnione placówki oświatowe w Budapeszcie. Oficjalna współpraca trwa od 2008 r., a jej korzenie sięgają 1997 r.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj