
Po raz trzeci z rzędu liderem podwyżek okazały się dodatki spożywcze – ketchupy, majonezy, musztardy i przyprawy, których ceny poszły w górę o ponad 21% w ciągu roku.
Z miesiąca na miesiąc podwyżki cen w sklepach słabną. W listopadzie średni wzrost rok do roku wyniósł 6,7%. Najbardziej poszły w górę dodatki spożywcze – o ponad 21%. Jednak niektórzy eksperci ostrzegają, że w związku z tym, iż popyt konsumpcyjny odbija się, ogólna tendencja spadkowa niedługo się zatrzyma, a nawet częściowo odwróci.
- reklama -
- reklama -




![Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/krzysztof-piersa.jpg)












![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








