Runathlon, czyli połączenie strzelania i biegania w Sławikowie [ZDJĘCIA]

runathlon slawikow
Runathlon, czyli połączenie strzelania i biegania w Sławikowie

Zawodnicy mieli do wykonania 9 strzałów z wiatrówki w różnych pozycjach, następnie musieli pokonać dystans ok. 1 km.

11 lutego przy ruinach pałacu w Sławikowie odbył się runathlon, czyli połączenie strzelania i biegania. Zawodnicy mieli do wykonania 9 strzałów z wiatrówki – w pozycji stojącej, klęczącej i leżącej, a po strzelaniu musieli pokonać dystans ok. 1 km. Rywalizacja odbyła się w kategoriach OPEN kobiety i OPEN mężczyźni. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Magdalena Woskowska, a druga była Bożena Walaszek. W kategorii mężczyzn zwyciężył Piotr Jeziorski, a na podium znaleźli się także Mateusz Cuber i Sławomir Rychlec. Wyróżnienie za najcelniejszą rundę otrzymał Giorgi Arevadze – 7 trafień na 9 strzałów.

W trakcie wydarzenia przeprowadzono też konkurs strzelecki. Tutaj najlepszy okazał się Mariusz Śmietana, a kolejne miejsca zajęli Daniel Stuhły i Giorgi Arevadze.

Wydarzenie zorganizowane było w ramach akcji „Ferie w powiecie Raciborskim”, a organizatorami byli: Powiatowe Centrum Sportu w Raciborzu i Fundacja Gniazdo.