
Uczestnicy m.in. odwiedzą lokalne gospodarstwa rolne i firmy przetwórcze, zostaną pomocnikami przy żniwach i odkrywcami przyrody. Będzie też czas na dobrą zabawę.
W tym roku odbędzie się II edycja Partnerskiego Obozu Młodzieżowego CAMPtogether2024 pod hasłem „smartFOOD”, na który do niemieckiego powiatu Elbe-Elster wyjedzie sześć osób z powiatu raciborskiego, by w ramach edukacyjnego i rekreacyjnego programu zajęć zgłębić temat zrównoważonego rolnictwa i produkcji żywności. – Jeśli masz 13-17 lat, mieszkasz w powiecie raciborskim i chcesz przeżyć niesamowitą przygodę, spędzić pasjonujący i aktywny tydzień w polsko-niemieckiej grupie, zgłębić temat produkcji żywności i zdrowego odżywiania, nawiązać nowe przyjaźnie i podszkolić język obcy, to czekamy właśnie na ciebie! – zachęcają organizatorzy.




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)










