Zmarła s. Maria Estera Banik z Domu św. Notburgi w Raciborzu

znicz smierc
Fot. freepik.com

S. Maria Estera Banik ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej przez 40 lat całkowicie oddawała się opiece nad chorymi.

12 marca zmarła s. Maria Estera Banik – przez 40 lat związana była z Domem św. Notburgi w Raciborzu. Miała 70 lat.

- reklama -

S. Maria Estera Banik urodziła się 1 grudnia 1953 r. w Łętowem k. Mszany Górnej jako jedno z pięciorga dzieci Marii i Józefa. W 1982 r. wstąpiła do zakonu Sióstr Maryi Niepokalanej. Przez 40 lat związana była z Domem św. Notburgi w Raciborzu, gdzie pracowała jako pielęgniarka. Oddawała się całkowicie opiece nad chorymi, angażując się także w życie kulturalne placówki, organizując przedstawienia teatralne i piekąc słodkości dla aktorów. Była gorliwą czcicielką założyciela zgromadzenia, sługi Bożego ks. Jana Schneidera, propagując modlitwę przez jego wstawiennictwo. W ramach swojej posługi pielęgniarskiej towarzyszyła Dzieciom Maryi podczas pielgrzymek na Górę św. Anny oraz służyła w służbie medycznej podczas Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Przez ostatni okres życia mieszkała w domu zakonnym w Branicach, gdzie nadal angażowała się w pomoc siostrom starszym i chorym mimo swoich własnych dolegliwości.

S. Estera zmarła w wieku 70 lat w szpitalu w Raciborzu, pozostawiając po sobie pamięć jako osoba oddana służbie bliźnim, pełna serdeczności i delikatności.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj