Skrzyczne i Czupel z PTTK Racibórz [ZDJĘCIA]

pttk raciborz
Skrzyczne i Czupel z PTTK Racibórz

Tym razem celem było zdobycie dwóch szczytów należących Korony Gór Polski – Skrzycznego i Czupla.

23 marca odbyła się kolejna wyprawa górska zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu. Tym razem celem było zdobycie dwóch szczytów należących Korony Gór Polski – Skrzycznego i Czupla.

- reklama -

Początek wycieczki miał miejsce na dworcu PKS w Raciborzu, skąd o godz. 6:00 uczestniczy ruszyli autokarem do Szczyrku. Po dotarciu na miejsce zrobili pamiątkowe zdjęcia i udali się niebieskim szlakiem na szczyt Skrzycznego (1257 m n.p.m.). Po krótkim odpoczynku oraz posiłku zeszli zielonym szlakiem do Szczyrku, a następnie przejechali na przełęcz Przegibek. Kolejnym etapem wędrówki była trasa niebieskim szlakiem obok Schroniska PTTK Magurka Wilkowicka na szczyt Czupla (930 m n.p.m.). Tam zrobili pamiątkowe zdjęcia i przybyli pieczątki. Po zejściu niebieskim szlakiem dotarli do Czernichowa, gdzie oczekiwał na nich autokar.

– W wyprawie uczestniczyło 45 osób, najstarszy uczestnik urodził się w 1952 r., a najmłodszy – w 2005 r. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za udział, gratuluję zdobycia szczytów i zapraszam na kolejne wyprawy z PTTK Oddział Racibórz – zachęca prezes Andrzej Kuśnierz.

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj