Tężnia solankowa na Ostrogu otwarta [ZDJĘCIA]

teznia solankowa raciborz ostrog
Tężnia solankowa na Ostrogu otwarta

W ramach zadania została wykonana tężnia solankowa ze zbiornikiem na solankę o łącznej pojemności 15 m³. Są także ławki, leżaki, hamaki i stojak na rowery.

Racibórz-Ostróg ma tężnię solankową. To drugi taki obiekt w Raciborzu – pierwsza tężnia powstała przy ul. Warszawskiej. Jest to jeden z etapów powstawania „Zielonych Płuc Ostroga”.

- reklama -

W ramach zadania została wykonana tężnia solankowa ze zbiornikiem na solankę o łącznej pojemności 15 m³. Posiada ona rozbudowaną automatykę, a obiekt wraz z terenem są monitorowane i oświetlone w technologii LED, 14 ławek, 8 leżaków, 14 koszy na śmieci oraz 6 hamaków. Pomyślano również o rowerzystach, stawiając wielostanowiskowy stojak rowerowy. Na terenie tężni znajduje się też budynek szaletów miejskich wraz z budynkiem gospodarczym. Całkowita wartość robót budowlanych wynosiła 2 855 862,09 zł brutto.

Podczas uroczystości otwarcia obiektu przybyli goście mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez jednostki miejskie takie jak: Arboretum Bramy Morawskiej, Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności, Raciborskie Centrum Kultury i Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na spragnionych tradycyjnie czekała woda raciborzanka, którą podawano przy stoisku Wodociągów Raciborskich.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj