
Miejsce składać się będzie z części kawiarniano-gastronomicznej, dużej sali warsztatowej, małej salki spotkań oraz biura.
Przebudowa dworca kolejowego w Raciborzu dobiega powoli końca. Gdy będzie już gotowy, swoją działalność rozpocznie w nim Urban Lab – miejsce dedykowane mieszkańcom, biznesowi, organizacjom pozarządowym i przedstawicielom świata nauki. Po dziesiątkach godzin spotkań z mieszkańcami, kilku dniach warsztatów oraz wyjazdach studyjnych zostały wypracowane koncepcje, a następnie aranżacje wnętrz miejsca, które będzie służyło raciborzanom. W Urban Labie będzie można spotkać się z przyjaciółmi, ale też przeprowadzić spotkanie biznesowe lub posiedzenie zarządu organizacji pozarządowej.











![Mniej betonu i nowe rośliny w Raciborzu [ZDJĘCIA] zielen raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zielen-raciborz.jpg)
![„Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych [ZDJĘCIA] „Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/wakacje-z-biblioteka.jpg)

![Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/polkolonie-rck-piosenkobranie.jpg)
![Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu [ZDJĘCIA] Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pan-poeta-33.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





