Kwietniowe spotkanie Kafejki Językowej w raciborskiej bibliotece

Ciepła aura za oknem nakierowała rozmowę na możliwości spędzania wolnego czasu w mieście oraz na zbiory ziemniaków, które w położonym na południu Chersoniu odbywają się dwa razy do roku.

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu raz w miesiącu, w ramach projektu „Welcome – Library for Everyone”, odbywają się integracyjne spotkania Kafejki Językowej, gdzie w swobodnej atmosferze, przy kawie i herbacie gromadzą się osoby chcące podszkolić swoją znajomość języka polskiego i poznać nowych sąsiadów.

- reklama -

Na spotkaniu, które odbyło się 13 kwietnia, rozmawiano m.in. o tym, czy w języku polskim jest więcej wyrażeń, które jednym słowem tłumaczą jakieś zjawisko lub miejsce. Kafejka Językowa to okazja, by przyjrzeć się językowi z wnikliwością językoznawców i kulturoznawców – kwestia braku smażalni ryb w Ukrainie (są sklepy rybne, ale nie restauracje specjalizujące się wyłącznie w grillowaniu i smażeniu ryb) okazuje się pretekstem do poznania polskich nazw ryb i do podzielenia się patentami na ich domowe suszenie. Ciepła aura za oknem nakierowała rozmowę na możliwości spędzania wolnego czasu w mieście oraz na zbiory ziemniaków, które w położonym na południu Chersoniu odbywają się dwa razy do roku. Z Chersonia kafejkowicze udali się w podróż po innych zakątkach Ukrainy, m.in. rozmawiając o tym, co koniecznie trzeba zwiedzić we Lwowie.

Kolejne spotkanie Kafejki Językowej odbędzie się 18 maja o godz. 12:00. Będzie to okazja do rozmowy o Dniu Wyszywanki i tradycyjnych haftowanych koszulach.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj