Chełmiec, Waligóra, Wielka Sowa i Szczeliniec z PTTK Racibórz [ZDJĘCIA]

pttk raciborz
Wyprawa górska z PTTK Racibórz. Kolejne szczyty zdobyte

W czasie kwietniowej wyprawy można było zdobyć cztery szczyty należące do Korony Gór Polski.

W dniach 20-21 kwietnia miała miejsce kolejna wyprawa górska zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze – Oddział Racibórz. Głównym celem było zdobycie czterech szczytów należących do Korony Gór Polski: Chełmca, Waligóry, Wielkiej Sowy i Szczelińca.

- reklama -

Zbiórka uczestników odbyła się tradycyjnie na dworcu PKS w Raciborzu, skąd pojechali w kierunku miejscowości Boguszów-Gorce. Pierwszym etapem było przejście turystycznym szlakiem zielonym do Rosochatka, a następnie żółtym na szczyt Chełmca. Po krótkiej przerwie uczestnicy zeszli tą samą trasą do autokaru, by przejechać pod Schronisko PTTK Andrzejówka. Stamtąd wyruszyli na szczyt Waligóry, po czym powrócili na krótką przerwę do schroniska, a potem udali się do Nowej Rudy na obiadokolację i nocleg. Po posiłku nastąpiło uroczyste wręczenie legitymacji członkowskich PTTK oraz dwóch małych złotych Górskich Odznak Turystycznych.

Następnego dnia po śniadaniu uczestnicy przejechali na Przełęcz Sokolą, skąd weszli czerwonym szlakiem na Wielką Sowę. Po zdobyciu tego szczytu zeszli do autokaru tą samą trasą, a następnie udali się do miejscowości Karłów, skąd ruszyli czerwonym szlakiem na szczyt Szczelińca. Po pamiątkowych zdjęciach grupa wróciła do autokaru i zakończyła wyprawę powrotem do Raciborza.

W wyprawie wzięło udział 55 osób, z czego jedna z nich przybyła aż z Białej Podlaskiej, pokonując ponad 500 km, a kolejna z miejscowości Tymbark 200 km od Raciborza. Najstarszym uczestnikiem był osoba urodzona w 1952 r., natomiast najmłodszymi były Ewa (2016 r.), Martyna (2014 r.) i Edyta (2009 r.).

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj