Powiatowy Festiwal Taneczny „Tańczące Przedszkolaki” w Zabełkowie [ZDJĘCIA]

II Powiatowy Festiwal Taneczny „Tańczące Przedszkolaki”
Powiatowy Festiwal Taneczny Tańczące Przedszkolaki w Zabełkowie

Wyróżniono zespoły: Odkrywcy z Przedszkola w Tworkowie, Słoneczny Patrol z Przedszkola nr 10 w Raciborzu oraz Wesołe Nutki z Przedszkola w Chałupkach.

22 kwietnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabełkowie odbył się II Powiatowy Festiwal Taneczny „Tańczące Przedszkolaki” pod honorowym patronatem starosty raciborskiego i wójta gminy Krzyżanowice. W tanecznej imprezie uczestniczyły przedszkola z terenu gminy Krzyżanowice, z powiatu raciborskiego oraz gościnnie z przedszkola z Karwiny z Czech. Publiczność podziwiała występy przedszkolaków z Krzyżanowic, Raciborza (Przedszkole nr 10, 11, 13, 23), Bieńkowic, Bolesławia, Tworkowa, Chałupek, Zabełkowa oraz Pogrzebienia. Wszystkim występom przyglądało się też jury w składzie: Sabina Ciuraszkiewicz – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krzyżanowicach, Ilona Świerczek – instruktor i pedagog tańca zespołu tanecznego Uśmiech, Joanna Dudkiewicz – instruktor tańca i fitness oraz gość specjalny wydarzenia Monika Kluza – instruktor warsztatów muzyczno-teatralnych, autorka bajek, wierszy i piosenek dla dzieci, właściciel Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni oraz Trener Mentalny.

- reklama -

– Dzieci tworzyły na scenie przepiękne kompozycje taneczne, a wszystko to odbywało się pod czujnym okiem nauczycieli, którzy przygotowywali dzieci do tego niecodziennego wydarzenia. Każda grupa pozostawiła po prezentacji tanecznej radosne i miłe odczucia. Ważnym elementem festiwalu była również możliwość wykonania zdjęć w fotobudce oraz zabawy muzyczno-ruchowe z Moniką Kluzą, która przeniosła dzieci w bajkowy i kolorowy świat muzyki. Końcowym elementem imprezy był werdykt jury, które wyróżniło trzy zespoły taneczne, które ich zdaniem wykonały swój taniec na przysłowiową szóstkę – relacjonują organizatorzy. Do wyróżnionych przedszkoli należały: zespół Odkrywcy z Przedszkola w Tworkowie, zespół Słoneczny Patrol z Przedszkola nr 10 w Raciborzu oraz zespół Wesołe Nutki z Przedszkola w Chałupkach.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj