Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu świętował 10-lecie [zdjęcia]

klub przyjaciol biblioteki na ostrogu
Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu świętował 10-lecie

Nie zabrakło głośnego „Sto lat” dla Jolanty Sienkiewicz – pomysłodawczyni i „szefowej” Klubu.

Spotkania, warsztaty, wspólne podróże, stosy przeczytanych książek, momenty pełne radości, ale i wzruszeń, taniec, śpiew – w bibliotece na Ostrogu nigdy nie było miejsca na nudę. 23 kwietnia filia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu świętowała jubileusz działalności Klubu Przyjaciół Biblioteki. Uroczystość uświetnił recital skrzypcowy Elżbiety Skrzymowskiej.

- reklama -

10. urodziny Klubu Przyjaciół Biblioteki były idealną okazją, żeby podsumować dotychczasową działalność i omówić plany na przyszłość a także przejrzeć archiwalne zdjęcia i powspominać najpiękniejsze momenty. Biblioteka na Ostrogu dosłownie pękała w szwach tego dnia – zaproszenie przyjęli m.in. członkowie klubu, przyjaciele czy współorganizatorzy poszczególnych wydarzeń. Niejednemu zakręciła się łza w oku na wspomnienie pierwszych spotkań, które odbywały się jeszcze w dawnym lokalu biblioteki przy ul. Rudzkiej czy zdjęć z licznych wakacyjnych wycieczek. Nie zabrakło oczywiście owacji na stojąco i głośnego „Sto lat” dla Jolanty Sienkiewicz – pomysłodawczyni i „szefowej” Klubu oraz słodkiego poczęstunku.

Na finał, publiczność wysłuchała recitalu skrzypcowego Elżbiety Skrzymowskiej – koncertmistrz orkiestry Teatru Muzycznego Arte Creatura, skrzypaczki i wokalistki zespołu South Silesian Brass Band, dyrektor Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu przy akompaniamencie Ksenii Więcek-Łuczak – nauczyciel gry na fortepianie w PSM I i II stopnia w Rybniku oraz w PSM I stopnia w Wodzisławiu Śląskim, współpracującej z Teatrem Ziemi Rybnickiej. Artystki zaprezentowały m.in. „Odgłosy wiosny” Johanna Straussa, „Czardasza” Vittorio Montiego czy „Mały wiedeński marsz” Fritza Kreislera.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj