Budżet Obywatelski w Raciborzu rusza

Tor zabaw dla dzieci na terenie grodu średniowiecznego powstał ze środków BO. Fot. UM Racibórz

Propozycje projektu może zgłosić każdy mieszkaniec Raciborza, który ukończył 18 lat.

29 kwietnia rozpocznie się dziewiąta edycja Budżetu Obywatelskiego w Raciborzu. To mechanizm partycypacyjny, w ramach którego mieszkańcy mogą zgłaszać projekty zadań do realizacji z wydzielonej części budżetu, a następnie wybierać w trybie głosowania te projekty, które przeszły pozytywnie proces weryfikacji.

- reklama -

– Pomyśl, czego potrzeba tobie i mieszkańcom. Wymyśl projekt, który poprawi jakość życia w naszym mieście! Sprawdź, czy pomysł wpisuje się w zasady Raciborskiego Budżetu Obywatelskiego. Jeśli chcesz, skonsultuj swój pomysł z pracownikami Urzędu Miasta z Wydziału Rozwoju. Budżet Obywatelski jest właśnie dla ciebie – propozycje projektu może zgłosić każdy mieszkaniec Raciborza, który ukończył 18 lat – zachęca raciborski magistrat. Każdy z projektów musi zdobyć poparcie określonej grupy osób – wymagana liczba podpisów dla projektów ogólnomiejskich to 20, a projektów lokalnych – 1.

Nabór wniosków potrwa od 29 kwietnia do 15 maja za pomocą strony www.bo.raciborz.pl lub wniosku w wersji papierowej w Urzędzie Miasta Racibórz. Projekt zostanie sprawdzony przez zespół weryfikacyjny w zakresie zgodności z zasadami Raciborskiego Budżetu Obywatelskiego. – Jeśli twój projekt przeszedł pozytywnie etap weryfikacji, to teraz już wszystko w twoich rękach! Przekonaj do swojego pomysłu jak największe grono mieszkańców, zachęć ich do udziału w głosowaniu. Forma, zakres i rodzaj promocji zależy od twojej kreatywności! – zachęca UM Racibórz.

Głosowanie będzie się odbywało w dniach 16-30 września na www.bo.raciborz.pl, w Urzędzie Miasta Racibórz, w Biurze Obsługi Interesantów (elektronicznie lub na papierowej karcie) lub w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej (elektroniczne).

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj