Czepkowanie studentów pielęgniarstwa ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Czepkowanie studentów pielęgniarstwa ANS w Raciborzu

Studenci złożyli ślubowanie, wyrażając w ten sposób swoje zaangażowanie, oddanie oraz szacunek dla pacjentów i etyki zawodowej.

W Raciborskim Centrum Kultury odbyło się coroczne „czepkowanie” studentów pierwszego roku kierunku pielęgniarstwo w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu. Podczas uroczystości obecna była m.in. wiceminister zdrowia Urszula Demkow, która poinformowała o przyznaniu akredytacji Ministerstwa Zdrowia dla tego kierunku na kolejne 5 lat. Wśród gości znaleźli się również m.in. posłanka na Sejm Gabriela Lenartowicz, senator RP Henryk Siedlaczek, prezydent Raciborza Jacek Wojciechowicz oraz starosta raciborski Grzegorz Swoboda. Jako pierwszy głos zabrał rektor ANS dr Paweł Strózik.

- reklama -

Po przemówieniach rozpoczęła się oficjalna część ceremonii. Studenci złożyli ślubowanie, wyrażając w ten sposób swoje zaangażowanie, oddanie oraz szacunek dla pacjentów i etyki zawodowej. Odśpiewali również hymn pielęgniarek, co było symbolicznym aktem łączącym ich z wieloletnią tradycją i dziedzictwem tej profesji.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj