Cztery medale raciborzan na Mistrzostwach Polski Iaido

Medale wywalczyli: Michał Nowosielski, Anna Majchrzak, Tomasz Majchrzak i Gabriel Durejko.

W dniach 11-12 maja w Raciborzu odbyły się XVI Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido. Organizatorami wydarzenia byli: Polski Związek Kendo, raciborski klub Butokukan, Urząd Miasta Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

- reklama -

Zawodnicy raciborskiego klubu Butokukan zaprezentowali się bardzo dobrze. W trakcie sobotnich zawodów zdobyli cztery medale – trzy złota i jedno srebro. Krążki wywalczyli: Michał Nowosielski – pierwsze miejsce w kategorii Mudan, Anna Majchrzak – pierwsze miejsce w kategorii Shodan (1 dan), Tomasz Majchrzak – pierwsze miejsce w kategorii Nidan (2 dan) i Gabriel Durejko – drugie miejsce w kategorii Shodan (1 dan).

W mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z Polski, Czech i Finlandii. – Liczymy na to, że są zadowoleni z przebiegu wydarzenia i wizyty w Raciborzu. Była to najważniejsza krajowa impreza w kalendarzu, która jest bezpośrednim wstępem do wyboru reprezentacji narodowej wyjeżdżającej na listopadowe Mistrzostwa Europy obywające się w tym roku w Szwecji. Wszystkim zdobywcom medali w dyscyplinie iaido serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. W imieniu Polskiego Związku Kendo gorąco dziękujemy Urzędowi Miasta Racibórz oraz OSiR Racibórz za ogromne wsparcie i pomoc w organizacji wydarzenia. Bez tych instytucji nie byłoby możliwe zorganizowanie zawodów w takiej formie – jesteśmy im bardzo wdzięczni! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się ponownie zorganizować to wydarzenie. Tymczasem serdecznie zapraszamy na kolejne zgrupowania szkoleniowe jodo i iaido w Raciborzu oraz na treningi w raciborskim klubie Butokukan – zachęca klub.

fot. Butokukan Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj