Dwudniowe zwiedzanie Pragi z PTTK Racibórz [ZDJĘCIA]

Wycieczka do Pragi z PTTK Racibórz

Uczestnicy odwiedzili m.in. Wyszechrad, Hradczany, Małą Stranę, Most Karola, rynek, Josefov i pl. Wacława.

W dniach 11-12 maja odbyła się wycieczka do urokliwej stolicy Czech – Pragi. Impreza zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze – Oddział Racibórz zgromadziła 53 uczestników.

- reklama -

Wyjazd rozpoczął się tradycyjnie zebraniem na dworcu PKS Racibórz, po czym o godz. 5:00 autokar wyruszył w kierunku południowej granicy. Po przerwie w Kudowie Słone grupa kontynuowała podróż do Pragi, gdzie miało miejsce zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem. Pierwszy dzień skupił się na najstarszej części Pragi – Wyszehradzie. Uczestnicy mieli okazję spacerować przez bramy forteczne, podziwiać rotundę św. Marcina oraz odwiedzić kościół Piotra i Pawła. Następnie grupa udała się na Hradczany, zwiedzając wiele innych historycznych miejsc. Po intensywnych wrażeniach odbyła się przerwa na posiłek i odpoczynek.

Drugiego dnia, po noclegu i śniadaniu, zwiedzanie kontynuowano, odwiedzając m.in. Most Karola, plac Wacława oraz słynny rynek z zegarem Orloj. Kolejnym punktem programu był spacer po dzielnicy żydowskiej Józefów. Po zakończeniu zwiedzania uczestnicy mieli czas na indywidualne eksploracje, zakupy i refleksję nad odkrytymi skarbami historycznymi Pragi.

Wyjazd zgromadził różnorodną grupę uczestników – najstarszy z nich pochodził z rocznika 1950, a najmłodsi to Jakub (ur. 2011), Mateusz (ur. 2010) i Paulina (ur. 2006).

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj