Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów

polregio raciborz ostrog
Pociąg Polregio w Raciborzu. Fot. arch. red.

Jak co roku nie zabraknie bezpośrednich połączeń z regionu nad morze.

W niedzielę 9 czerwca wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy. PKP PLK wraz z przewoźnikami przygotowały wakacyjną ofertę podróży, uwzględniając możliwości sieci kolejowej. Rozkład będzie obowiązywał do 31 sierpnia.

- reklama -

9 czerwca uruchomione zostaną codzienne pociągi między Rybnikiem i Gliwicami. Koleje Śląskie oprócz dotychczas kursujących pociągów weekendowych zapewnią dodatkowo osiem pociągów (cztery pary) na dobę. Rozszerzenie oferty do 18 pociągów planowane jest od 1 września. Mniejsza liczba połączeń w okresie wakacji związana jest z prowadzonymi pracami torowymi na liniach kolejowych nr 140 i 149, w wyniku których przepustowość linii kolejowych będzie ograniczona. Oprócz Rybnika i Gliwic pociągi obsłużą również stacje i przystanki: Rybnik Paruszowiec, Leszczyny, Knurów i Przyszowice. Będzie można dojechać na nie z Raciborza, jednak podróż razem z przesiadką będzie trwała ok. dwóch godzin.

Jak co roku nie zabraknie bezpośrednich połączeń z regionu nad morze. Z Bohumína przez Racibórz będzie jeździł TLK Wydmy do Helu i Łeby, a przez Rybnik – TLK Pirat do Kołobrzegu. Natomiast w Kuźni Raciborskiej będzie można wsiąść m.in. do IC Szyndzielnia, który zawiezie do Ustki i TLK Wolin do Świnoujścia, a także do IC Halny do Zakopanego.

Rozkład jazdy od 9 czerwca do 31 sierpnia:

Racibórz odjazdy
Racibórz przyjazdy

Chałupki odjazdy
Chałupki przyjazdy

Kuźnia Raciborska odjazdy
Kuźnia Raciborska przyjazdy

Kolej jest jednym z najbardziej zrównoważonych i bezpiecznych środków transportu – charakteryzuje się ponad cztery razy mniejszą emisją CO2 niż transport drogowy oraz pięć razy mniejszą emisją CO2 niż transport lotniczy. PKP IC przygotowuje się do 2030 r., kiedy podróże pasażerskie po Europie do 500 km mają stać się zeroemisyjne.

przycisk-plusy

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj