V Raciborski Festiwal Gamingowy 25–26 maja. Co w programie?

raciborski festiwal gamingowy
Raciborski Festiwal Gamingowy na Zamku Piastowskim

Święto graczy ponownie zagości na raciborskim zamku. W programie atrakcje dla każdego, w tym sporo nowości.

W najbliższy weekend 25-26 maja na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się V edycja Raciborskiego Festiwalu Gamingowego. Wydarzenie to przyciąga mnóstwo odwiedzających z regionu, ale również całej Polski, jak i sąsiednich Czech. W tym roku organizatorzy przygotowali aż 11 nowości. – Zapraszamy wszystkich 25 i 26 maja, gdzie czeka szereg darmowych atrakcji dla każdego, niezależnie od wieku i poziomu zainteresowania grami wideo – zachęcają.

- reklama -

25 maja o godz 15:00 będzie miała miejsce gra terenowa – bieg po tytuł Mistrza Cybersurfingu: 10 punktów kontrolnych, w tym zadania, zagadki, zabawy. Organizatorzy zapraszają osoby, które brały udział w szkoleniach „Bezpieczna rodzina” w dniach 21-23 maja oraz dzieci od 12. roku życia wraz z opiekunem.

Na sobotę i niedzielę przygotowano rozgrywki rodzinne i inne atrakcje: Laser Tag – laserowy paintball (nowość na RFG), Flipery i Arcade, RetroSfera – oldschoolowe komputery i konsole, RetroGraty (nowość na RFG), planszówki – Zalew Gier, cosplayerki, TEB Edukacja + VR, wykłady z fundacji Urbo Marcin Zamła (nowość na RFG), rozgrywki rodzinne (nowość na RFG), WKU, Jednostka Strzelecka 3054 (nowość na RFG), Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie (nowość na RFG), Akademia Ruchu Piotr Żurawik (nowość na RFG), Anna Derwisz – trenerka personalna (nowość na RFG), strefa kibica – rozgrywki on-line, OstrogNET – lokalny ISP, Komputronik + turniej FIFA, Wielki Quiz wiedzy o Esporcie (nowość na RFG), Drengowie znad Górnej Odry (prezentacja uzbrojenia, stroje kobiet i dzieci, biżuteria, ceramika, strzelanie z łuku, życie codzienne, pokazy walk mieczem, toporami, włócznią itp. – nowość na RFG), gry terenowe (nowość na RFG).

Imprezą towarzyszącą w sobotę na dziedzińcu Zamku Piastowskiego będzie The Game Breaker, który organizuje KS Breaking Racibórz. W sobotę wieczorem odbędzie się też kolejna edycja koncertu HIP-HOP na Zamku, gdzie wystąpią przedstawiciele lokalnej sceny hip-hopowej. Początek o godz. 20:00 na dziedzińcu.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj