Wycieczka z PTTK Racibórz: Kazimierz Dolny i Sandomierz [ZDJĘCIA]

Spacer po Bulwarze Wiślanym, odkrywanie dawnej dzielnicy żydowskiej, ruin zamku i baszty oraz Góry Trzech Krzyży były tylko niektórymi z atrakcji.

W dniach 15-16 czerwca odbyła się kolejna wycieczka autokarowa zorganizowana przez Oddział PTTK w Raciborzu. Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody. Tym razem celem podróży były malownicze miejscowości Kazimierz Dolny i Sandomierz.

- reklama -

Wyjazd zaplanowano już na godz. 4:00, co było konieczne ze względu na większą odległość do pokonania niż podczas poprzednich wycieczek. Po dotarciu do Kazimierza Dolnego uczestnicy rozpoczęli zwiedzanie miasta pod przewodnictwem prezesa miejscowego Oddziału PTTK. Spacer po Bulwarze Wiślanym, wizyta na rynku, odkrywanie dawnej dzielnicy żydowskiej, ruin zamku i baszty oraz Góry Trzech Krzyży były tylko niektórymi z atrakcji, jakie czekały na uczestników. Po około czterogodzinnym zwiedzaniu grupa miała czas wolny na odpoczynek, posiłek i indywidualne zwiedzanie.

Następnie wycieczka udała się do Sandomierza, gdzie zaplanowano obiadokolację i nocleg. Kolejny dzień rozpoczął się od śniadania, po którym uczestnicy spotkali się z miejskim przewodnikiem. Zwiedzanie obejmowało trasę podziemną, rynek, kościoły oraz inne interesujące miejsca. Po przerwie na posiłek uczestnicy mieli czas na indywidualne zwiedzanie według własnych zainteresowań.

W wycieczce wzięło udział 53 osoby, wśród których najstarszy uczestnik urodził się w 1949 r., a najmłodszy w 2012 r. Najdalszą miejscowością, z której przyjechała jedna z uczestniczek, była Warszawa. – Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za udział w wycieczce i zapraszam na kolejne wyjazdy z PTTK Oddział Racibórz – zachęca prezes Andrzej Kuśnierz.

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj