Olimpijskie Lato z Biblioteką rozpoczęte [ZDJĘCIA]

Olimpijskie Lato z Biblioteką rozpoczęte

Dzieci tworzyły znicze olimpijskie, kolorowały flagi państw uczestniczących w igrzyskach i projektowały plakaty reklamujące różne dyscypliny sportowe.

Pod koniec lipca w Paryżu rozpoczną się igrzyska olimpijskie. Z tej okazji raciborska biblioteka przygotowała na czas wakacji zajęcia o tematyce sportowej.

- reklama -

Podczas pierwszego „olimpijskiego wtorku” uczestnicy wysłuchali historii igrzysk olimpijskich, dowiedzieli się, gdzie i kiedy miały miejsce pierwsze igrzyska olimpijskie, kto zainicjował nowożytne igrzyska oraz jakie były konsekwencje łamania zasad w czasach starożytnych. Niestety nie wszystko złoto, co się świeci, dlatego tematem drugich zajęć w bibliotece były „ciemne strony igrzysk”. Poruszono wtedy kwestie dyskryminacji, nielegalnego dopingu, śmiertelnych wypadków i aktów terroryzmu podczas igrzysk.

Stałym elementem „Lata z Biblioteką” są zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu. W tym tygodniu uczestnicy odwiedzili Park Jordanowski. Dzieci miały także okazję wziąć udział w zajęciach plastycznych, podczas których tworzyły znicze olimpijskie, kolorowały flagi państw uczestniczących w igrzyskach oraz projektowały plakaty reklamujące różne dyscypliny sportowe.

Bibliotekarze zapraszają na kolejne zajęcia. Szczegółowe informacje na temat „Lata z Biblioteką” można znaleźć na stronie www.biblrac.pl. Zajęcia odbywają się regularnie w każdy wtorek i czwartek do końca wakacji.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj