Niemieccy turyści SGV z wizytą w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Niemieccy turyści SGV z wizytą w Raciborzu

Turyści z Niemiec na zaproszenie raciborskiego oddziału PTTK odwiedzili m.in. Rudy, gminę Krzyżanowice i Kraków, a także Góry Świętokrzyskie.

Od 23 czerwca do 1 lipca na zaproszenie raciborskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego gościła w Raciborzu siedemnastoosobowa grupa turystów SGV z Niemiec pod przewodnictwem Haralda Kahlerta. Po przerwie spowodowanej pandemią i kilku miesiącach przygotowań udało się zrealizować spotkanie i program wizyty.

- reklama -

23 czerwca przywitano niemieckich turystów na lotnisku w Pyrzowicach, skąd autokarem udali się do Rud. Tam mieli okazję przejechać się kolejką wąskotorową i spotkać się z senatorem Henrykiem Siedlaczkiem, a następnie udali się do Łubowic na obiadokolację i nocleg. Następnego dnia odbyło się spotkanie ze Starostą Raciborskim Grzegorzem Swobodą oraz kolejne spotkanie z senatorem Siedlaczkiem. Turyści odwiedzili również siostry zakonne w Krzyżanowicach i weszli na wieżę widokową w Chałupkach. Od 25 do 28 czerwca niemieccy goście wraz z turystami z PTTK Racibórz wędrowali po Górach Świętokrzyskich. W programie znalazły się takie miejsca jak Łysica, Kielce, Jaskinia Raj, Skansen Wsi Kieleckiej w Tokarni oraz Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. 28 czerwca grupa udała się do Krakowa, gdzie czekał na nich przewodnik, który oprowadził ich po mieście.

1 lipca turyści SGV powrócili do Dortmundu. – Było to bardzo interesujące spotkanie, dużo informacji na temat dalszej współpracy i rewizyty w przyszłym roku w Niemczech. Dziękuję wszystkim za udział i zapraszam na kolejne wyjazdy – relacjonuje prezes raciborskiego PTTK Andrzej Kuśnierz.

fot. PTTK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj