
Co czwarty kandydat wskazuje na uczucie niepewności jako dominujące podczas oczekiwania na informację zwrotną od potencjalnego pracodawcy.
54% respondentów ma przekonanie, że relacje między kandydatami a pracodawcami podczas rekrutacji są nierówne, a 68% przyznało, że miało wrażenie, iż jest traktowane jak jedno z wielu CV. Rozczarowanie brakiem odpowiedzi na aplikację doświadczyło 62% badanych, z kolei 58% kandydatów, którzy początkowo byli bardzo zainteresowani daną ofertą pracy, ostatecznie poczuło się zawiedzionych przebiegiem rekrutacji. 53% otrzymało odpowiedź od pracodawcy dopiero po długim czasie, gdy przyjęli już inną ofertę – wynika z badania Pracuj.pl.





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)







