
Bezrobocie wśród młodych Polaków poniżej 25. roku życia spadło w październiku do 10,8%.
Sytuacja na polskim rynku pracy jest znacznie lepsza od unijnej średniej – wynika z danych Eurostatu. W październiku stopa bezrobocia wśród młodych Polaków spadła w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku oraz do poprzedniego miesiąca, a Polska znajduje się obecnie w czołówce krajów UE o najniższym bezrobociu. Lepiej wypadły jedynie Czechy (2,6%) i Malta (3%). Z kolei najtrudniejsza sytuacja jest w Hiszpanii (11,2%) i Grecji (9,8%).




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![Fagot w roli głównej podczas koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Fagot w roli głównej podczas koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/koncert-umuzykalniajacy-fagot.jpg)
![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)












