
Powstały unikalne ozdoby: drewniane plastry, aniołki z makramy, bombki decoupage i stroiki.
Oddziały i filie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu zaprosiły mieszkańców na warsztaty rękodzieła. W Ocicach powstawały drewniane ozdoby i aniołki z makramy, na Kasprowicza bombki decoupage, w Markowicach stroiki, a na Żorskiej miało miejsce wspólne ozdabianie choinki.
W Filii nr 3 w Ocicach przy świątecznych piosenkach uczestnicy tworzyli dekoracje świąteczne – drewniane plastry ozdobione techniką decoupage przedstawiające zimowe motywy, takie jak bałwanki, gwiazdy i modne w tym roku domki. Te ręcznie wykonane ozdoby mogą posłużyć zarówno pod ciepłą zimowa herbatę, jak i jako dekoracje świąteczne. Powstały także aniołki z makramy. W ramach projektu „Biblioteka z Pasją” przy ul. Kasprowicza 12 odbyły się warsztaty zdobienia bombek techniką decoupage. Bombki ze sklejki zostały najpierw pokryte farbą, a następnie na powierzchnię naklejono wybrane świąteczne wzory z serwetek i na koniec wszystko zabezpieczono warstwą lakieru.
Filia w Markowicach również przygotowała świąteczne niespodzianki dla swoich czytelników. Podczas warsztatów powstały piękne, kolorowe stroiki, które wprowadzą świąteczny nastrój do każdego domu. Tradycją stały się już warsztaty „Przy choince” organizowane w Filii Publiczno-Szkolnej nr 8 przy ul. Żorskiej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu mieli okazję wspólnie ozdabiać choinkę.
fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/





![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)

![„Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu [ZDJĘCIA] „Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/slawek-gortych-21.jpg)




![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)







