
Marta Fox czytała swoje wiersze, natomiast Artur Gotz zaprezentował kilka utworów, w tym piosenki z najnowszej płyty zawierającej kompozycje Marka Grechuty.
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu podczas listopadowego spotkania Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu gościła Martę Fox i Artura Gotza. Choć tytuł wydarzenia brzmiał „Duet prawie idealny”, goście szybko udowodnili, że są przede wszystkim duetem wyjątkowo harmonijnym i pełnym twórczej energii.
Marta Fox – ceniona pisarka, poetka, felietonistka i autorka powieści dla młodzieży oraz dorosłych – oraz Artur Gotz – aktor, wokalista i bohater jej powieści „Idol” – opowiadali o początkach wspólnej drogi artystycznej. Ich relacja sięga lat, gdy Artur Gotz stawiał pierwsze kroki jako nastoletni adept aktorstwa, a dziś przerodziła się w partnerską współpracę i inspirującą przyjaźń.
Podczas spotkania nie zabrakło rozmów o literaturze, poezji i muzyce. Marta Fox czytała swoje wiersze, natomiast Artur Gotz zaprezentował kilka utworów, w tym piosenki z najnowszej płyty zawierającej kompozycje Marka Grechuty. Artyści wchodzili w żywy dialog z publicznością, dzieląc się anegdotami, żartami i doświadczeniami ze swojej artystycznej drogi. Stworzyli tym samym atmosferę pełną humoru, wzruszeń i inspiracji.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Aktywnie i twórczo w bibliotece” realizowanego dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Miasta Racibórz 2024/2025.
fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/






![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)






![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)









![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)