
Wyjazd połączył spacer po Dolinie Kościeliskiej i Hali Kondratowej z biesiadą w góralskim klimacie w Białce Tatrzańskiej.
W dniach 27 i 28 grudnia odbyła się kolejna wyprawa górska zorganizowana przez PTTK Oddział Racibórz, która miała charakter podsumowania mijającego roku. Celem było odwiedzenie Doliny Kościeliskiej i Schroniska na Hali Kondratowej.
Uczestnicy wyprawy tradycyjnie spotkali się we wczesnych godzinach porannych na dworcu PKS w Raciborzu, skąd autokarem wyruszyli w kierunku Podhala. W trakcie podróży, w Nowym Targu, do grupy dołączył licencjonowany przewodnik tatrzański, który towarzyszył uczestnikom podczas wędrówek.
Pierwszego dnia celem był spacer Doliną Kościeliską. Po dotarciu do miejscowości Kiry uczestnicy przeszli jednym z najpopularniejszych tatrzańskich szlaków, docierając do schroniska na Hali Ornak. Tam zaplanowano przerwę na odpoczynek, posiłek i wykonanie pamiątkowych zdjęć, po czym grupa wróciła tą samą trasą do autokaru. Następnie uczestnicy udali się do Białki Tatrzańskiej, gdzie zakwaterowali się na noc. Wieczorem odbyła się obiadokolacja, kulig i biesiada z poczęstunkiem przy muzyce kapeli góralskiej.

Drugiego dnia po śniadaniu i wykwaterowaniu grupa przejechała do Kuźnic, skąd wyruszyła niebieskim szlakiem w kierunku Schroniska na Hali Kondratowej. Po krótkim postoju i wykonaniu pamiątkowych zdjęć uczestnicy wrócili do Kuźnic, przechodząc obok Hotelu Górskiego PTTK na Kalatówkach. Kolejnym punktem programu był przejazd do centrum Zakopanego, gdzie przewidziano czas wolny na indywidualne zwiedzanie i zakupy. Po zakończeniu pobytu na Podhalu uczestnicy wyruszyli autokarem w drogę powrotną do Raciborza.
W wyprawie wzięły udział 33 osoby. Najstarszy uczestnik urodził się w 1955 r., natomiast najmłodszy, Krzysztof, w 2005 r. Prezes PTTK Oddział Racibórz Andrzej Kuśnierz dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w wyprawie i zaprasza na kolejne wyjazdy organizowane przez raciborski oddział. Najbliższa wyprawa zaplanowana jest na 17 stycznia 2026 r. i obejmie wejście na Łysicę. Czytaj więcej: PTTK Racibórz zaprasza na zimową wyprawę na Łysicę i Święty Krzyż

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/




![Finał „Szansy na Sukces” z udziałem Błażeja Klimaszki już w niedzielę [WIDEO] blazej klimaszka](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/blazej-klimaszka.jpg)

![Sukces tancerek Skazy na ogólnopolskim turnieju w Łańcucie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)





![Młodzi miłośnicy czytania rywalizowali w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/swiatowy-dzien-ksiazki.jpg)
![Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentowali swoje prace [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/liceum-sztuk-plastycznych-dyplomy.jpg)
![Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-rudy-dzien-ziemi.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







