Radny Dawid Wacławczyk zwrócił się do Urzędu Miasta w Raciborzu z pytaniami w związku z akcją „800 drzew na 800 lat”. W odp. otrzymał m.in. informację, że „nie udało się zrealizować zamierzonego projektu, między innymi ze względu na brak realizacji w 2017r. ścieżki rowerowej przy ul. Gliwickiej, wzdłuż której pozyskano teren do planowanych w ramach akcji nasadzeń drzew.”
Pismo radnego Dawida Wacławczyka do Urzędu Miasta w Raciborzu w sprawie projektu „800 drzew na 800 lat Raciborza”
Dzień dobry!
Chciałbym zapytać o wyniki akcji, którą w ramach 800 lecia Raciborza prowadził UM Racibórz. Chodzi o projekt „800 drzew na 800 lat” zapowiedziany np. na stronie www UM Racibórz: https://www.raciborz.pl/urzad/aktualnosci_lista/800-drzew-na-800-lat/idn:4950
Proszę o szczegółową odpowiedź na następujące pytania:
1. Czy udało się zrealizować zamierzenie i posadzić wspomniane 800 drzew na terenie Raciborza?
2. Ile drzew w ramach zapowiedzianej akcji zasadzono na gruntach miejskich a ile na prywatnych lub spółdzielczych?
3. Ile sadzonek drzew w ramach akcji rozdano mieszkańcom?
4. Jak wyglądała dystrybucja sadzonek, jak UM informował o akcji mieszkańców i czy dowiadywał się od osób pobierających sadzonki gdzie
zostaną one posadzone?
5. Skąd UM pozyskał sadzonki drzew i jaki był koszt ich zakupu?
Jednocześnie proszę o odpowiedź na pytanie – na jaką ilość wycinek drzew UM Racibórz wydał zgodę w roku 2017? Jaką ilość nasadzeń zastępczych wykonano w związku ze zgodami na wycinkę drzew?
Odpowiedź Urzędu Miasta Racibórz
W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 7 grudnia 2017r. z pytaniami dotyczącymi akcji „800 drzew na 800 lat” informuję, że:
Ad 1. Nie udało się zrealizować zamierzonego projektu, między innymi ze względu na brak realizacji w 2017r. ścieżki rowerowej przy ul. Gliwickiej, wzdłuż której pozyskano teren do planowanych w ramach akcji nasadzeń drzew.
Ad 2. Posadzono 46 sztuk drzew wyłącznie na gruntach miejskich.
Ad 3. Zapotrzebowanie złożył jeden mieszkaniec – realizacja przewidziana na wiosnę 2018 roku.
Ad 4. Urząd Miasta informował o akcji na stronie internetowej.
Ad. 5 Realizatorem na gruntach gminy były: Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu i Zakład Zieleni i Małej Architektury – Tomasz Lorenc, które wygrały postępowanie przetargowe. Urząd nie wymagał wskazania pochodzenia sadzonek drzew, gdyż zlecenie dotyczyło wykonania pełnej usługi dostawy, posadzenia drzew wraz z pielęgnacją przez okres 3 lat. Koszt obydwu usług wyniósł łącznie 52 845,50 zł.
Informacje o wszystkich decyzjach wydanych przez Prezydenta Miasta Racibórz (zawierających dane zarówno o usuwanych drzewach i krzewach jak i nasadzeniach zastępczych), a także zgłoszeniach zamiaru wycinki drzew składanych przez osoby fizyczne są udostępniane na stronie internetowej www.bip.raciborz.pl w zakładce Rejestry w Wykazie danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku.
Czytaj również: 800 drzew i 800 róż na rocznicę nadania praw miejskich
publ. /j/
KTO ODPOWIADA ZA WYCINKĘ ALEI ORZECHOWEJ ul. Słowackiego?!??
Wiadomo kto .Batorego.
Ale wstyd. Nie lenkajcie się, wybory juz niedługo.