
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza do udziału w konkursie wiedzy z trzech pierwszych tomów cyklu „Dziedzictwo” Christophera Paoliniego. Zgłoszenia do 7 maja!
„Eragon”- mega bestseller napisany przez 17-latka, gości nieprzerwanie na szczytach rankingów popularności od 2003 roku, podobnie jak pozostałe opowieści o niezwykłym chłopcu i smoczycy Saphirze, które mają swoich fanów na całym świecie. Czy również w Raciborzu znajdą się miłośnicy twórczości Paoliniego gotowi sprawdzić swoją wiedzę?! Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza wszystkich miłośników powieści młodego pisarza do udziału w konkursie.
Pytania konkursowe będą dotyczyły książek: „Eragon”, „Najstarszy” i „Brisingr”. Zgłoszenia przyjmowane są w oddziałach i filiach biblioteki do 7 maja. Konkurs odbędzie się 9 maja 2018 r. w Czytelni Naukowej MiPBP w Raciborzu (Rynek 12).
Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej biblioteki www.biblrac.pl
oprac./A/




![Aleksander Talkowski oczarował publiczność. Letni koncert na schodach biblioteki [ZDJĘCIA] Aleksander Talkowski oczarował publiczność. Letni koncert na schodach biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/aleksander-talkowski-biblioteka-teatr-na-schodach.jpg)






![Wakacyjne podróże po literaturze. Dzieci odkrywały świat hobbitów i detektywów [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze. Dzieci odkrywały świat hobbitów i detektywów](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-32.jpg)
![„Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych [ZDJĘCIA] „Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/wakacje-z-biblioteka.jpg)

![Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/polkolonie-rck-piosenkobranie.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)
![Turyści z Raciborza zdobyli Orlicę i Jagodną [ZDJĘCIA] Turyści z Raciborza zdobyli Orlicę i Jagodną](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pttk-raciborz-gory-1.jpg)


