
W etapie gminnym wzięło udział 33 uczniów ze szkół w Wojnowicach, Borucinie i Krzanowicach.
Po raz pierwszy na terenie gminy Krzanowice władze samorządowe wspólnie z Gminnym Zarządem OSP i Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu przeprowadzili wśród młodych druhów konkurs wiedzy pożarniczej. Eliminacje do etapu gminnego odbyły się w marcu we wszystkich szkołach podstawowych i gimnazjum. Do etapu gminnego zakwalifikowało się 33 uczniów: 9 osób reprezentowało Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojnowicach, 5 uczestników to przedstawiciele szkoły w Borucinie, a 19 osób to uczniowie szkoły w Krzanowicach. Laureaci gminnego szczebla wezmą udział w konkursie na szczeblu powiatowym.
Kategoria szkoła podstawowa:
1. Jakub Cwibel (ZSP Wojnowice)
2. Wojciech Kulig (ZSP Wojnowice)
3. Szymon Plura (SP Krzanowice)
Kategoria szkoła gimnazjalna:
1. Dominik Wyglenda (Gimnazjum Krzanowice)
2. Kamil Przybyła (Gimnazjum Krzanowice)
3. Kinga Maindok (Gimnazjum Krzanowice)
fot. UG Krzanowice
oprac. /kp/




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)










