
11 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z PFRON oraz zaprzyjaźnionymi instytucjami organizuje Dzień Osób z Niepełnosprawnością – „Sięgnij po sukces”. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest wspieranie aktywności zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnością.
„Zatrudnianie osób z niepełnosprawnością” to tytuł cyklu wykładów organizowanych przez rybnicki ZUS. Rozpocznie się on wystąpieniem przedstawiciela PFRON, który przekaże informacje z zakresu dofinansowania do wynagrodzeń, system obsługi dofinansowań, następnie na temat dofinansowania
Dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, gdzie i jak można zdobyć wymarzoną pracę będąc osobą z niepełnosprawnością, albo chcieliby wiedzieć jak zatrudnić taką osobę – koniecznie trzeba skorzystać z oferty ZUS i przyjść na dzień otwarty dla osób z niepełnosprawnością.
Wydarzenie adresowane jest do szerokiego grona odbiorców, bo temat niezwykle ważny. ZUS zaprasza do udziału w tym dniu nie tylko osoby z niepełnosprawnością, ale też ich opiekunów, pracodawców, organizacje pozarządowe, księgowe, kadrowe i przedstawicieli biur rachunkowych. W tym jednym dniu będzie można otrzymać pełną wiedzą z obszaru zatrudniania osób z niepełnosprawnością, dofinansowania takiej działalności i wskazania, gdzie można uzyskać wsparcie i pomoc. Tak szeroki zakres wiedzy z prawa praca, rozliczeń i ulg podatkowych, świadczeń rentowych, prewencji i rehabilitacji leczniczej z ZUS można uzyskać w jednym miejscu tylko przy okazji organizacji tego typu wydarzeń. Warto skorzystać, ponieważ swoje szkolenia i indywidualne konsultacje przeprowadzą specjaliści m.in. z PFRON, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Państwowej Inspekcji Pracy, Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatowego Urzędu Pracy, Urzędu Skarbowego oraz stowarzyszeń i fundacji. To od nich będzie można się dowiedzieć m.in. jak otrzymać dofinansowanie do stanowiska pracy osoby z niepełnosprawnością, jak rozliczyć czas pracy pracownika z niepełnosprawnością, a także gdzie szukać zatrudnienia i jakie organizacje w tym pomagają.
Dzień Otwarty dla Osób z Niepełnosprawnością będzie też okazją do zapoznania się z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Podczas tego dnia będzie okazja do spotkania z osobami z niepełnosprawnością, którzy pomimo przeciwności potrafili walczyć o swoje pasje i marzenia osiągając sukcesy w swoich dziedzinach. Ich historie będą potwierdzać to, że „Sięgać po sukces” może każdy, choć od niektórych wymaga to większego samozaparcia i wysiłku. Ale warto próbować!
oprac./A/





![Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra [ZDJĘCIA] Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/vladislav-miczek.jpg)
![Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/karin-lednicka.jpg)
![Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu [ZDJĘCIA] Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/tkalnia-ekologiczna.jpg)



![Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem [ZDJĘCIA] Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/13-sbot-slaska-brygada-obrony-terytorialnej.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)

![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)




![Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu [ZDJĘCIA] Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz-14.jpg)

