
Dzięki porozumieniu od 20 stycznia w urzędzie gminy będzie możliwość składania wniosków o dofinansowanie na wymianę starego kotła grzewczego, okien i drzwi, docieplenie domu bądź też instalację odnawialnych źródeł energii.
13 stycznia w Urzędzie Gminy Pietrowice Wielkie nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia w sprawie wspólnej realizacji Programu Czyste Powietrze pomiędzy wójtem gminy Andrzejem Wawrzynkiem a Zastępcą Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Katowicach Adamem Lewandowskim.
Priorytetem Programu Czyste Powietrze jest zmniejszenie, a nawet całkowite uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery. Głównym celem programu jest wsparcie finansowe na wymianę starego kotła grzewczego, wymianę okien i drzwi, docieplenie domu bądź też instalację odnawialnych źródeł energii – kolektory słoneczne, fotowoltaika – w formie pożyczki.
Dzięki porozumieniu od 20 stycznia w urzędzie gminy będzie możliwość składania wniosków o to dofinansowanie. Urzędnik nie tylko udzieli informacji na temat programu, ale także pomoże mieszkańcom wypełnić wniosek.
Więcej informacji uzyskać można w Urzędzie Gminy (I piętro, pokój 3a) lub pod nr tel.: 32 419 80 75 wew. 101 i na stronie wfosigw.katowice.pl/index.php/oferta-dla-osob-fizycznych.
oprac. /kp/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)





![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)
![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)







