Rekordowy Finał WOŚP w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]

0
Rekordowy Finał WOŚP w Kuźni Raciborskiej
Rekordowy Finał WOŚP w Kuźni Raciborskiej

Zbiórka do puszek kwestarskich i licytacje przyniosły kwotę w wysokości 34.007,97 zł – o 4,5 tys. zł więcej niż rok temu.

Kolejną rekordową sumą zakończył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kuźni Raciborskiej. Zbiórka do puszek kwestarskich i licytacja rozmaitych przedmiotów przyniosła kwotę w wysokości 34 007,97 zł. To o 4,5 tys. zł więcej niż rok temu.

- reklama -

Od rana na ulice gmin Kuźnia Raciborska i Nędza wyszło 23 wolontariuszy. Gdy powoływano kuźniański sztab, zgłoszeń było 24. Jeden z wolontariuszy niestety nie doczekał finału. Mowa o 76-letnim Eugeniuszu Bocheńskim, który zmarł 24 grudnia 2019 r. By upamiętnić tego najstarszego wolontariusza, szef sztabu WOŚP Ireneusz Wojcieski poprosił zgromadzonych w sali widowiskowej MOKSiR, by powstali i minutą ciszy uczcili pamięć pana Eugeniusza. Dodatkowo w siedzibie biblioteki wystawiono identyfikator Eugeniusza Bocheńskiego, który oklejono czerwonymi serduszkami.

Program artystyczny rozpoczęły dzieci z Przedszkola nr 1 w Kuźni Raciborskiej. Zaraz po nich na scenę weszły dzieci z Przedszkola nr 2, po występie których przyszła pora na pierwszą odsłonę licytacji, którą prowadzili wspólnie Anna Kijek – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji oraz pracownik tej instytucji Jacek Gąska. W trakcie licytacji można było nabyć gadżety WOŚP i rzeczy ofiarowane przez mieszkańców – m.in. dwa modele zdalnie sterowanych helikopterów, ręcznie malowany obraz przedstawiający Alberta Einsteina i koszulkę klubu motocyklowego „Family Ghost”, a także gadżety przekazane przez dyrektora Banku Spółdzielczego w Kuźni Raciborskiej Krzysztofa Melnarowicza, spinki do koszuli oraz album fotograficzny przygotowany na 800-lecie praw miejskich Raciborza, które ofiarował były dyrektor MOKSiR, a dziś wiceprezydent tego miasta Michał Fita, kalendarz ścienny trójdzielny ze zdjęciami z programu „Wyburzacze” przekazany przez firmę JustynTrans z Turza, tort z napisem 28. Finał WOŚP i kukły przedstawiające Koziołka Matołka oraz Jurka Owsiaka czy leżak Gminy Kuźnia Raciborska. Swoje „fanty” dorzucił również burmistrz Paweł Macha – obraz, „dzień w fotelu burmistrza” i obiad z burmistrzem.

Aukcja odbywała się na przemian z występami artystycznymi. Przed publicznością wystąpiła Renata Galas, a formacją, która zamknęła kuźniański finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, był zespół Echo.

fot. UM Kuźnia Raciborska
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here