
W trakcie warsztatów uczestnicy musieli zmierzyć się m.in. z takimi tematami jak kolor, kontur, cień, faktura, odbicie czy miejsce, a także bardziej wymagającymi jak pandemia i prowokacja.
7 uczestników, 4 dni warsztatów i dziesiątki powstałych w ich efekcie prac fotograficznych – w raciborskiej bibliotece zakończyły się warsztaty fotografii kreatywnej skierowane do młodzieży klas VI-VIII. Zajęcia odbyły się w ramach Ferii z Biblioteką 2021.
Warsztaty odbywały się w formule hybrydowej. Przez pierwsze dwa dni podczas wykładów online uczestnicy dowiedzieli się o najważniejszych pojęciach fotograficznych i poznali zarys historii fotografii od jej początków aż do współczesności. Każdy wykład kończył się zadaniem do samodzielnego wykonania. Trzeciego dnia odbyły się zajęcia praktyczne, w trakcie których młodzi fotografowie mieli okazję zweryfikować zdobytą wiedzę i na żywo wykazać się kreatywnością wykonując zadane ćwiczenia. Czwartego dnia, ponownie w formule online, omówiono wykonane prace i wybrano najlepsze. W trakcie warsztatów uczestnicy musieli zmierzyć się m.in. z takimi tematami jak: kolor, kontur, cień, faktura, odbicie czy miejsce, a także bardziej wymagającymi jak pandemia i prowokacja.
W efekcie przeprowadzonych warsztatów powstała kolekcja bardzo różnorodnych fotografii. W związku z dużym entuzjazmem uczestników biblioteka planuje organizację kolejnych edycji warsztatów fotograficznych.
fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/





![Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra [ZDJĘCIA] Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/vladislav-miczek.jpg)
![Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/karin-lednicka.jpg)
![Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu [ZDJĘCIA] Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/tkalnia-ekologiczna.jpg)



![Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem [ZDJĘCIA] Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/13-sbot-slaska-brygada-obrony-terytorialnej.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)

![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)




