Kreatywna fotografia z raciborską biblioteką [ZDJĘCIA]

warsztaty fotograficzne biblioteka
Kreatywna fotografia z raciborską biblioteką

W trakcie warsztatów uczestnicy musieli zmierzyć się m.in. z takimi tematami jak kolor, kontur, cień, faktura, odbicie czy miejsce, a także bardziej wymagającymi jak pandemia i prowokacja.

7 uczestników, 4 dni warsztatów i dziesiątki powstałych w ich efekcie prac fotograficznych – w raciborskiej bibliotece zakończyły się warsztaty fotografii kreatywnej skierowane do młodzieży klas VI-VIII. Zajęcia odbyły się w ramach Ferii z Biblioteką 2021.

- reklama -

Warsztaty odbywały się w formule hybrydowej. Przez pierwsze dwa dni podczas wykładów online uczestnicy dowiedzieli się o najważniejszych pojęciach fotograficznych i poznali zarys historii fotografii od jej początków aż do współczesności. Każdy wykład kończył się zadaniem do samodzielnego wykonania. Trzeciego dnia odbyły się zajęcia praktyczne, w trakcie których młodzi fotografowie mieli okazję zweryfikować zdobytą wiedzę i na żywo wykazać się kreatywnością wykonując zadane ćwiczenia. Czwartego dnia, ponownie w formule online, omówiono wykonane prace i wybrano najlepsze. W trakcie warsztatów uczestnicy musieli zmierzyć się m.in. z takimi tematami jak: kolor, kontur, cień, faktura, odbicie czy miejsce, a także bardziej wymagającymi jak pandemia i prowokacja.

W efekcie przeprowadzonych warsztatów powstała kolekcja bardzo różnorodnych fotografii. W związku z dużym entuzjazmem uczestników biblioteka planuje organizację kolejnych edycji warsztatów fotograficznych.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here